У Львові презентували книгу про відому українську художницю

Сьогодні у Львівській опері відбулась презентація книги “ЗояЛісовська: Джерела пристрасті. Малярство, графіка”. Подія відбуласьза участі самої мисткині, її доньки — художниці Лади-АріяниНижанківської, а також відомих діячів культури та мистецтваУкраїни, говориться у повідомленні з посиланням на “Гал-інфо”.

У Львові презентували книгу про відому українську художницю

Як відомо, книга містить не лише факти про життя і творчість видатної української мисткині, громадсько-культурної діячки української діаспори, а також представниці славетних аристократичних родин Зої Лісовської, але й безпосередньо її художні роботи, виконані у різні періоди творчості.

Упорядником видання є львівський митець Роман Яців. Передмову до книги написав письменник та вчений Андрій Содомора. Окрім цього, у збірці надруковане звернення посестри Зої Лісовської, поетеси Віри Вовк.

Варто зазначити, що під час презентації від громади міста Зої Лісовській вручили Золотий герб.

Довідка: Зоя Лісовська-Нижанківська народилась 14 квітня 1927 року у Львові в сім’ї відомого мистця і педагога Роберта Лісовського та композиторки, піаністки, музикознавця Стефанії Туркевич. Творча індивідуальність Зої Лісовської формувалася спершу у Львові, у 1930-х роках – у Празі, а в роки і після Другої світової війни – у Лондоні, Римі і Женеві, де вона сьогодні проживає і творить. Фахову освіту здобувала у мистецьких академіях Лондона та Риму, скріпивши навики в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва.

В житті Зої Лісовської тісно переплітаються і взаємодіють різні мистецькі таланти – живописця, іконописця, графіка, музичні і театральні здібності.

Від 1952 року бере участь у виставках – індивідуальні покази її творів були у Мюнхені, Женеві, Ріо-де-Жанейро, Торонто, Нью-Йор¬ку, Чикаґо, Лондоні, Львові.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!