"Не дайте Олегу померти!": Європейська кіноакадемія закликала звільнити Сенцова

Європейська кіноакадемія звернулася до громадян усього світупідтримати дії щодо визволення українського режисера, політв'язняОлега Сенцова у РФ, який оголосив безстрокове голодування. Про цейдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті організації.

"Не дайте Олегу померти!": Європейська кіноакадемія закликала звільнити Сенцова

“Сьогодні 12-ий день безстрокового голодування українського кінорежисера Олега Сенцова, й, за словами його адвоката Дмитра Дінзе, він планує продовжувати голодування до самої своєї смерті, якщо його вимоги не будуть виконані... Ми глибоко стурбовані, тому ще раз вимагаємо забезпечити його безпеку і негайно та безумовно його звільнити!” — йдеться у зверненні.

Своє занепокоєння ситуацією навколо незаконного утримання українського політв’язня в РФ висловили всесвітньо відомі кінорежисери Кшиштоф Жануссі (Польща) і Вім Вендерс (Німеччина).

“Будь ласка, допоможіть нам врятувати його — зверніться до свого міністра закордонних справ, вашого депутата або до посольства Росії у вашій країні і попросіть їх зробити все можливе для звільнення Олега Сенцова! Ми мусимо діяти зараз!” — закликають автори заяви.

Як зазначається, листа вже підписали відомі режисери, продюсери, актори та активісти, серед яких — Кен Лоуч, Стівен Долдрі, Даніель Ольбрихський, а також 1750 інших членів та друзів європейської кіноспільноти та інших організацій, зокрема Федерація європейських кінорежисерів FERA, PEN America, Європейський клуб продюсерів (EPC), Гільдія режисерів Франції (SRF), численні національні академії, зокрема Українська кіноакадемія (UFA), а також Спілка кінематографістів України.

Нагадаємо, глобальну акцію #SaveOlegSentsov проведуть 1 та 2 червня.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі Росія із політичних мотивів тримає у місцях неволі 64 українців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!