Стало відомо, кому дістанеться премія імені Лесі Українки з літератури

Стало відомо, кому дістанеться премія імені Лесі Українки з літератури

Комітет Держкомтелерадіо визначив переможця цьогорічної ПреміїКабінету Міністрів України імені Лесі Українки залітературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, передаєкореспондент .

Премія імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку в чотирьох категоріях до дня народження української поетеси та письменниці 25 лютого.

У номінації “літературні твори для дітей та юнацтва” переможцем визнано письменницю Марію Морозенко та її повісті “Іван Сірко — великий характерник. Іван Сірко — Славетний Кошовий”, “Я закохалася”.

Всього на здобуття нагороди було висунуто 24 роботи. Зокрема, це твори відомих дитячих письменників Івана Андрусяка, Наталії Чуб, Лесі Пилип’юк та інших.

У номінації “Художне оформлення книжок для дітей та юнацтва” перемогу здобув доробок художниці Катерини Іванової — оформлені нею книжки “Йде до нас колядочка”, “Лісовий урок” Станіслава Шаповалова та “Пісня тоненької очеретини” Василя Чухліба, що вийшли друком у видавництві “Авіаз”. Всього в номінації змагалось 13 книжок.

За премію в номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” з трьох представлених картин, більшістю голосів комітет проголосував за присудження премії анімаційному серіалу Степана Коваля “Професіонал” (ТОВ “Новаторфільм”).

Номінація “Театральні вистави для дітей та юнацтва” була представлена лише однією виставою “Моя українська мама” художнього колективу України театру “Шпаківня” Сумського палацу дітей та юнацтва. В цій категорії премію вирішено не присуджувати.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!