У Брюсселі покажуть 5 українських фільмів під час фестивалю Ukraine on Film

У Брюсселі покажуть 5 українських фільмів під час фестивалю Ukraine on Film

У Брюсселі 17 січня розпочнуться Дні українського кіно -щорічний фестиваль Ukraine on Film, який традиційно проходить уЦентрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшої культурноїінституції Бельгії, говориться у повідомленні з посиланням наповідомлення Артхаус Трафік.

Як повідомляється, відкриє фестиваль реставрований поетичний шедевр Сергія Параджанова — стрічка “Тіні забутих предків”, екранізація однойменного роману класика української літератури Михайла Коцюбинського. У Брюсселі фільм презентує виконавиця головної ролі, актриса Лариса Кадочникова.

Також на Ukraine on Film продемонструють стрічку і “Рівень чорного” — експериментальну драму Валентина Васяновича, яка в 2017 році була обрана Україною як національний кандидат на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою. Це фільм про весільного фотографа, який переживає кризу середнього віку, була також відзначена премією FIPRESCI Одеського кінофестивалю та брала участь в основному конкурсі кінофестивалю в Коттбусі.

Також у Брюсселі охочі зможуть побачити психологічну драму “Стрімголов” Марини Степанської, світова прем’єра якої відбулася в рамках конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. Стрічка досліджує стосунки молодої пари: в центрі сюжету опиняється “світовідчуття негероїв у героїчні часи” — у сучасному Києві після подій Майдану.

У програмі фестивалю — один із касових рекордсменів українського прокату, фентезі “Сторожова застава”. Дебютний повнометражний фільм Юрія Ковальова розповість про пригоди школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє в минуле — на тисячу років назад. Масштабні зйомки проходили в Карпатських горах, гранітних кар’єрах та болотах Київської області.

Не омине Дні українського кіно у Брюсселі й документальний фільм “Процес. Російська держава проти Олега Сенцова”, який розповідає про суд над українським режисером Олегом Сенцовим, засудженим Російською Федерацією на 20 років в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями.

Крім показів, зазначається, під час фестивалю пройде презентація DISCOVER UKRAINE для провідних кінокомпаній Бельгії про перспективи ко-продукції з Україною.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!