Помер Герой України та народний артист СРСР

На 94 році життя помер відомий український диригент, головнийхормейстер Національної опери Лев Венедиктов. Про це повідомляєтьсяна сайті театру.

У 1954 році він прийшов до Національного оперного театру України, і створений ним хор вважається одним з кращих в світі. Наприкінці вісімдесятих років займав посаду директора столичного оперного театру.

Венедиктов працював в оперному театрі протягом шістдесяти років. Він поставив хори в операх «Тарас Бульба», «Запорожець за Дунаєм», «Євгеній Онєгін», «Пікова дама», «Реквієм», «Турандот», «Фауст», «Аїда», «Кармен» та інших.

Під керівництвом хормейстера створені акапельні програми української духовної музики ХVIII-ХХ ст. А. Веделя, М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Лисенка, К. Стеценка.

На честь 90-річчя маестро, 6 жовтня 2014 року, на сцені його рідного театру пройшов спектакль «Бал-маскарад». Тоді зал вітав Героя України стоячи.

Звання Герой України з врученням ордена Держави (8 жовтня 2004), народний художник України, народний віртуоз СРСР, член-кореспондент Національної академії мистецтв України.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!