В Росії показали фільм про засудженого українського режисера

В Росії показали фільм про засудженого українського режисера

У Москві відбулося відкриття фестивалю документального кіно«Артдокфест». Першим у програмі став показ фільму російськогорежисера Аскольда Курова «Процес».

Фільм присвячений українському режисерові Олегу Сенцову, який відбуває в Росії тюремний термін за звинуваченням у тероризмі, – повідомляє Радіо Свобода.

Незабаром після того як «Артдокфест» виклав на своєму сайті оголошення фестивалю, в Росії почалася широка кампанія проти фільму про війну на Донбасі War for Peace. Віце-спікер Держдуми Росії Олексій Толстой відправив запити в Генпрокуратуру і Міністерство культури Росії з проханням перевірити, чи не порушує фільм статті Кримінального кодексу про «публічні заклики до екстремізму і тероризму» і «розпалюванні ненависті».

Документальний фільм War for Peace знімався протягом 12 місяців в зоні АТО українським парамедиків Євгеном Титаренко, який в складі українського батальйону «Госпітальєри» пройшов гарячі точки Донбасу. Зйомки тривали протягом 2014 – 2015 років.

Фільм російського режисера Аскольда Курова «Процес» раніше номінували на міжнародну премію Silver Eye-2017 як кращий документальний фільм Східної і Центральної Європи. Документальний фільм «Процес» вийшов в український прокат 6 квітня 2017 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!