Російські артисти виступатимуть в Україні лише за згодою СБУ

23 листопада набув чинності закон про російських артистів, якіперед гастролями чи концертами в Україні повинні отримуватипопередню згоду від Служби безпеки України.

Закон про посилення контролю за російськими гастролерами президент України підписав 8 листопада. Згідно із документом, під час гастролей іноземних виконавців, зокрема з Російської Федерації, забороняється будь-яка пропаганда сепаратизму, комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) та тоталітарних режимів. Не дозволяється демонструвати їхню символіку та популяризувати державу-агресора.

Артистам, внесеним до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, забороняється виступати на території України.

Відтепер організатори виступів російських артистів повинні за 30 днів до дня проведення заходу подати до Служби безпеки України вимога що. У ньому зазначити достовірну інформацію про виконавця — його ім’я та прізвище, використання творчих псевдонімів, належність до творчих колективів. Працівники СБУ перевірять наявність або відсутність законних підстав щодо заборони в’їзду росіян для участі у тому чи іншому гастрольному заході.

Якщо організатор не дотримується законних вимог, його можуть оштрафувати. Розмір штрафу варіюється від 50 до 100 мінімальних заробітних плат.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!