Українські університети виступили проти декомунізації

Українські університети виступили проти декомунізації

Східноєвропейський університет імені Лесі Українки виступив завизнання неконституційним Закону України про декомунізацію. Такийже висновок у відповідь на вимога що Конституційного суду зробилиексперти Донецького університету імені Василя Стуса (тимчасовопереїхав до Вінниці).

Фахівці ж в Одеської юридичної академії вважають неконституційним не весь закон, а окремі його норми. Такі висновки зачитали на засіданні горіти Конституційного Суду, передає 5 канал.

Цими днями у Конституційному суді почали розгляд подання 46 народних депутатів від Опозиційного блоку про визнання неконституційним закону Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки.

Вчені ДНУ вважають, що цей закон є нечітким, занадто широким за охопленням і не відповідає принципу правової визначеності.

Нагадаємо, в квітні 2015 року український парламент ухвалив закон про заборону пропаганди комунізму і нацизму. 16 грудня Київська окружний адміністративний суд заборонив діяльність Комуністичної партії України.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!