Росія відмовилася приїхати в Україну на конференцію про тоталітаризм

Росія відмовилася приїхати в Україну на конференцію про тоталітаризм

Історики з Білорусі, Литви, Молдови та України зібрались уЛьвові на конференцію «Комуністичні тоталітарні режими Європи:ґенеза, специфіка, пам’ять». Науковці обговорюють спадоккомуністичного панування і подолання тоталітарного режиму,пошуково-ексгумаційні дослідження в Литві та Україні, вшануванняпам’яті жертв комуністичного тоталітарного режиму.

За словами керівника представництва фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Байманн, російські історики, дослідники відмовляються брати участь у конференціях, де обговорюється питання тоталітаризму, не погодились вони і на приїзд у Львів, щоб дискутувати про ювілей революції в Росії, – передає «Радіо Свобода».

Водночас для України цікавим є досвід Литви у дослідженні злочинів режиму. За інформацією Центру досліджень геноциду і резистенції Литви, який підпорядкований литовському уряду, за понад 20 років партизанської боротьби проти радянської окупації загинули більш ніж 24 тисячі литовців – це і політичні в’язні, і ті люди, які втратили життя під час збройного опору. Більшість поховань і ексгумацій проведено до 1995 року. На сьогодні досліджують лише ті території, про які до 1995 року свідки не повідомляли або ж не мали достатньо інформації. Якщо людина інформує про місце поховання, то проводять історичні дослідженння і – на їхній основі – розкопки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!