За порушення мовних квот в Україні оштрафували 15 радіостанцій

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України запівроку оштрафував 15 радіостанцій за порушення мовних квот. Про цепід час прес-конференції в "Укрінформі" повідомив голова НацрадиЮрій Артеменко.

"Нарахували штрафів на загальну суму майже 634 тис. грн. Враховуючи те, що штраф за невиконання квот становить 5% від суми ліцензійного збору, радіостанції намагаються перевиконувати квоти, щоб випадково не порушити закон", – пояснив він.

Найвища сума штрафу в сумі 215,6 тис. грн була нарахована радіостанції KISS FM, де частка україномовних пісень становила 24% при законодавчо визначених 25%. Великий штраф регулятор застосував і до одеського "Радіо ГЛАС" – 43,2 тис. грн.

За словами Артеменка, регулятор діє безкомпромісно у кожному випадку злочин. Навіть якщо мова йде про недовиконання квоти на 0,1%.

8 листопада 2016 року в Україні набув чинності закон, який зобов'язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту вступу документа в силу квота на україномовну музику становитиме 25%, протягом другого – 30%, з третього – 35%.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!