Росію звинуватили у привласненні культурної спадщини України

Росію звинуватили у привласненні культурної спадщини України

Народний депутат Андрій Лозовий звинуватив Росію у привласненнікультурної спадщини України. Про це він написав на власній сторінців Facebook, поділившись своїми спогадами з експозиціїТретьяковської галереї.

"Коли я останній раз був у Москві у 2013 році, десь півдня пролазив по Третьяковській галереї: "Трійця Андрія Рубльова" та інші ікони, намолені так, що мурашки по шкірі - забуваєш, що не в церкві... А далі - Крамськой, Васнецов, Шишкін, Врубель, Реріх, Суріков, Кустодієв, Сомів, Нестеров... Очі розбігаються від прекрасного", - пише він.

Також у галереї він побачив полотно "Хліб", української художниці Тетяни Яблонської, і нардепа обурило, що картина знаходиться в Галереї російського мистецтва.

Однак згодом, ознайомившись з експозицією, Лозовий з'ясував, Ілля Рєпін – автор картини "Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року", також є українцем. "Рєпіна вони теж у нас вкрали", - обурюється політик.

"Ілля Юхимович Рєпін народився у Чугуєві на Харківщині рівне 173 роки тому. Онук слобожанського козака Василя Рєпіна. Все життя ідентифікував себе українцем. Навіть живучи у Фінляндії, де провів останні 30 років життя. Виріс в будинку на березі Сіверського Дінця.

Вся його творчість просякнута українським духом. "Гайдамаки", "Вечорниці", "Гопак", "Солоха і дяк". Зрештою, "Запорожці пишуть листа турецькому султану". Ілюстрації до поезій Тараса Шевченка та історичних книг Дмитра Яворницького. Портрети того ж Шевченка, Мураха, Багалія і розкішний портрет Василя Тановського з промовистою назвою "Гетьман"", - пише Лозовий.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!