Грузинська виставка про російську окупацію відкрилась у Києві

На платформі культурних ініціатив «Ізоляція» стартував проект «Кордони, що повзуть» за підтримки Міністерства культури та захисту памʼяток Грузії на тему окупації, актуальну як в Грузії, так і зараз в Україні.

«Не дуже приємна тема „Повзучі кордони“, яка була і представлена на 56-му Венеціанському біеннале сучасного мистецтва від Грузії. Я думаю, що цей проект дає можливість пізнати момент агресії, окупації, зрозуміти порушення суверенітету і територіальної цілісності, бо в Грузії окуповано 20% території. Побачити безвідповідальну поведінку деяких членів Ради Безпеки, Росію маю на увазі. Я впевнений, що Росія набагато більше мала від добросусідства, ніж від тієї деструктивної політики, яку вони проводять щодо своїх сусідів»,— зазначив посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.

Організатори виставки зазначили, що головною ідеєю проекту «Кордони, що повзуть» є відображення реальності, з якою стикається Грузія та інші країни, зокрема і Україна через своє геополітичне розташування. Виставка має на меті максимально висвітлити цю ситуацію.

«Наш проект складається із шести різних зон. Наприклад, перший сектор починається з фотоколажу кордонів окупованої зони Абхазії, та частина, яка саме „повзе“ у бік Грузії»,— зазначила одна з учасників проекту Нія Мгалобшвілі.

Нагадаємо, платформа культурних ініціатив «Ізоляція» була заснована в Донецьку, проте в червні 2014 була захоплена бойовиками, після чого переїхала до Києва.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!