Чому україномовний сегмент YouTube практично не розвивається

Всім відомо, що в нас час найпопулярнішими ресурсами в мережі являються так звані соціальні мережі — інтернет-ресурси, які дозволяються користувачам оперативно спілкуватися та ділитися інформацією. Окрім звичайних соцмереж, таких як Фейсбукта та Вконтакті, є ще трішки специфічні, наприклад, YouTube.

В останні роки YouTube набирає неймовірну слава, практично всі, кому не лінь, пробують себе в цій ніші, адже тут є необмежені можливості для будь-кого. Однак, всі, але не україномовні користувачі. Український сегмент розвивається лише російською мовою, українська ж — практично стоїть на місці.

Ми взяли для прикладу одну з найпопулярніших гілок на YouTube — компʼютерні ігри. І що ми виявили — україномовна спільнота тут практично відсутня. Маються на увазі активні та популярні ютубери, які просуваються не лише свої країну, але і мову. Проаналізувавши цей напрямок, ми виявили, що україномовних каналів у цій гілці можна порахувати на пальцях. Тих же, які активно розвиваються свої канали та випускають регулярні відео, практично немає. Якщо порівняти з, наприклад, російськомовною спільнотою, то тут… немає що зрівнювати — це прірва.

Так, існують «старожили», які давно намагаються щось зробити, але вони не користуються слава, оскільки користувачі не цікавляться українською мовою, тому вони з іноді кидають цю справу. Із «свіжих» можна виділити канал в даній відеомережі Letʼs Play українською (https://www.youtube.com/channel/UC1c0rmoEBuHsEoOdbW_ZBnw), який регулярно оновлює свій контент, додаючи щодня, нові відео. Однак, чи довго він проіснує, адже люди не шукають україномовні канали, а без користувачів пропадають і канали, оскільки, для кого витрачати свій час і сили?

Отже, висновок простий — все впирається в те, що люди не цікавляться україномовним контентом, їм зручніше, цікавіше та просто природніше «жити» російськомовними каналами. Тому, все залежить від нас — буде активність від користувачів, будуть і ютубери, а як наслідок, буде додатковий напрямок в розвитку української мови.

Будемо надіятися, що загаданий нами канал Letʼs Play українською (https://www.youtube.com/channel/UC1c0rmoEBuHsEoOdbW_ZBnw) не втратить ентузіазму, а користувачі підтримають його і, в підсумку, це буде поштовхом для розвитку всього сегменту.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!