"Укртрансгаз" назвав умову запуску добового балансування з 1 жовтня

“Укртрансгаз” готується з 1 жовтня перейти на добовебалансування ГТС, однак ще не всі компанії-учасники ринкузареєструвались в системі інформаційної платформи добовогобалансування. А без цього вони не зможуть користуватися послугамитранспортування газу. Замовники послуг мають укласти відповіднийдоговір з компанією та зареєструватись у системі, говориться уповідомленні з посиланням на повідомлення компанії.

"Укртрансгаз" назвав умову запуску добового балансування з 1 жовтня

“У системі інформаційної платформи добового балансування зареєстровано 342 контрагенти, в тому числі 37 операторів ГРМ (з 43), 22 виконавців послуги ПСО (з 38) та 44 видобувних підприємства (з 55). Компанії, які не пройдуть таку електронну реєстрацію, з 1 жовтня 2018 року не зможуть користуватися послугами транспортування природного газу в Україні”, — розповіли у компанії.

При цьому, “Укртрансгаз” готується з 1 жовтня перейти з місячного на добове балансування ГТС згідно з вимогами нової редакції Кодексу ГТС.

Як пояснили у компанії, для цього замовники послуг транспортування газу мають письмово звернутися “Укртрансгазу”, щоб укласти договір транспортування. Додатком до нього є заява на створення статусу користувача інформаційної платформи.

У компанії звернули увагу на те, що вони не отримують до речі, якісно та вичерпно від операторів ГРМ інформацію про всіх їхніх споживачів, необхідну для коректного відображення на платформі реєстрів споживачів.

У серпні “Укртрансгаз” звертався до НКРЕКП з проханням відреагувати на таку ситуацію щодо низки операторів ГРМ. Проте Регулятор відмовився провести відповідну перевірку щодо створення бази ЕІС-кодів споживачів та їх об’єктів газоспоживання.

Нагадаємо, АМКУ запідозрив “Укртрансгаз” у зловживанні монопольним становищем.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!