АМКУ: влітку найчастіше скаржились на тендери з будівництва доріг

Значна кількість скарг у сфері публічних закупівель, отриманих усічні-серпні АМКУ, стосувалася дорожнього будівництва. Про це набрифінгу повідомив захисник директора Департаменту з питаньоскаржень рішень у сфері публічних закупівель АМКУ Євген Костенко,передає кореспондент .

АМКУ: влітку найчастіше скаржились на тендери з будівництва доріг

“У серпні-липні цього року збільшилась кількість скарг саме на дороги, як і кількість процедур. На жаль, ми бачимо таку ситуацію, що більшість робіт (закупівельних — ред.) проводиться замовниками саме вже напередодні проведення безпосередньо самих ремонтів. Ми вже часто наголошували, що такі роботи, мають проводиться заздалегідь, наприклад, закупівля палива тощо. Щоб передбачати певні ризики. Але замовники продовжують практику проведення торгів напередодні самих робіт”, — повідомив Костенко.

Як додав він, за ці два місяці надійшло понад 80 скарг на нинішній або капітальний ремонт доріг місцевого та державного значення.

За його словами, найчастішими порушення у сфері будівництва були: непроведення процедур заздалегідь, декларативні вимоги, відсутність фіксованого переліку документів, є також проблеми у частині встановлення не передбачених нормативами вимог щодо, наприклад, часу транспортування асфальтової суміші, дискримінаційний підхід, питання відсутності вимог щодо надання учасниками забезпечення виконання договору тощо.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!