Валютний контроль: завтра почнуть діяти оновлені норми

Від завтра, 8 вересня, в Україні діятимуть нові норми валютногоконтролю, говориться у повідомленні з посиланням на повідомленняНБУ.

Валютний контроль: завтра почнуть діяти оновлені норми

“Національний банк оновив діючі норми щодо здійснення валютного контролю та проведення перевірок з питань дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку вимог валютного законодавства. Відповідна постанова НБУ набирає чинності 8 вересня”, — сказано у повідомленні Нацбанку.

Зміни передбачають:

  • застосування санкцій, передбачених Декретом КМУ і постановою Правління НБУ № 49, на підставі актів перевірки без складання протоколів порушення валютного законодавства;
  • перевірку уповноваженими працівниками НБУ перед складанням актів перевірки отриманих від державних органів матеріалів, що можуть свідчити про порушення вимог валютного законодавства;
  • ознайомлення керівника банку (небанківської фінансової установи, національного оператору поштового зв’язку) з актом виїзної перевірки передбачається не пізніше тридцятого календарного дня (замість тридцятого робочого) з дня закінчення перевірки.

Нагадаємо, Національний банк пропонує унормувати низку питань стосовно ведення касових операцій в Україні. Серед іншого пропонується виключити виплати, пов’язані з оплатою праці, з норми про граничну суму розрахунків між компаніями та громадянами в 50 тисяч гривень.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!