Омелян пояснив, чому Україною курсують переповнені електрички

Дефіцит вагонів для електричок пояснюється збитковістю цьогонапряму перевезень. Про це заявив під час брифінгу міністрінфраструктури Володимир Омелян, передає кореспондент .

Омелян пояснив, чому Україною курсують переповнені електрички

“Єдиний збитковий вид перевезень, який є в „Укрзалізниці“, — це приміські перевезення. Збитковість формується з низки причин. Вартість приміських перевезень регулюється лише за згодою місцевих органів влади, відповідно, вони такої згоди не дають і хочуть тримати ціну найнижчу. Крім того, є дуже багато безбілетників. За підрахунками „Укрзалізниці“, половина людей, які користуються електричками, не платять грошей за проїзд. Третя проблема полягає в тому, що ми не маємо власного виробництва електричок. Вони можуть лише ремонтуватися. А оскільки вони хронічно генерують збиток, то ресурсів для їх ремонту не багато”, — пояснив Омелян.

При цьому, за його словами, вихід із ситуації дуже простий — “Укрзалізниця” зараз зосередила окремий ресурс для ремонту електричок. І ті представники міської влади, які хочуть мати в себе новий склад та достатню кількість вагонів в кожному потязі, повинні почати субсидіювати цей вид перевезень.

“Ті міста, які будуть далі ігнорувати це, отримають рухомий склад, який буде суттєво короткий, а умови у ньому будуть бажати кращого”, — додав Омелян.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!