Виробники ліків приховують свою маржу - Сердюк

В Україні процес ціноутворення на лікарські засоби ніким неконтролюється. Жодних правил та обмежень для виробників, які дійсноє першочерговим формувачем вартості препаратів, немає. Про це укоментарі розповів президент Всеукраїнської Ради захисту правпацієнтів Віктор Сердюк.

Виробники ліків приховують свою маржу - Сердюк

“У нас є постанова Кабміну про життєво необхідні ліки, де націнка для аптек не може перевершувати 25%. Але на підході до аптеки — що роблять на самому заводі виробники, далі постачальники — ніхто цього не контролює.

Кожен виробник встановлює собі ту ціну на свій препарат, яку вважає за потрібне. Немає рамок чи обмежень і, відповідно, немає контролю. Тому у нас реально ніхто не знає, скільки приходиться на виготовлення самого лікарського засобу, скільки складають витрати на поліграфію та упаковку, у які, нарешті, на цю упаковку закладає маржу сам завод. У нас це особиста справа кожного виробника, і тільки його”, — пояснив знавець.

За словами Сердюка, Україна — не єдина країна в Європі, де населення цікавиться цінами на ліки.

“В усіх інших країнах такі питання цікавлять тільки трьох людей — Прем’єр-міністра, міністра охорони здоров’я та міністра фінансів.

Якщо ж людей цікавить це питання — безперечно, що потрібно, аби виробники показували, із чого складається ціна на їхній продукт”, — додав він.

Як писав , програма уряду “Доступні ліки” змусила як вітчизняних, так і іноземних виробників значно знизити ціни на свої товари.

Зокрема, компанія КРКА (Словенія) знизила ціну на свої ліки майже на 72%.

Українські виробники по окремим препаратам посунулися в ціні на 40%, що, в свою чергу, може свідчити про високу маржу, яка закладається фармзаводами в кожну упаковку ліків.

У середньому, в рамках програми уряду, вартість ліків знизилася майже на 7%.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!