У "Нафтогазі" прокоментували заяву Путіна щодо транзиту газу через Україну

Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання споруміж господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражі. Та чиготові "Газпром" і Німеччина зупинити будівництво "Північногопотоку 2" до закінчення нового арбітражу? Про це в мережі Facebookнаписав комерційний директор “Нафтогазу України” Юрій Вітренко.

У "Нафтогазі" прокоментували заяву Путіна щодо транзиту газу через Україну

"Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражі.

По-перше, два спори (щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу) між Газпромом та Нафтогазом вже були врегульовані в Стокгольському арбітражі", - написав Вітренко.

За його словами, проблеми "лише" у тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу - не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол компенсації, яку визначив арбітраж.

"По-друге, ми готові врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу, з яким ми нещодавно звернулися до Стокгольмського арбітражу. Нагадаю, ми вимагаємо від Газпрому приблизно 12 млрд дол США. І ми впевнені, що у нас сильна юридична позиція - договір прямо передбачає наше право переглядати транзитий тариф", - додав він.

За словами Вітренка, "якщо цей спір ми будемо "врегульовувати" в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку - до кінця 2020 року".

"Чи готові Газпром і Німеччина зупинити будівництво Північного потоку 2 до закінчення нового арбітражу?" - резюмував комерційний директор “Нафтогазу України”.

Раніше президент РФ Володимир Путін запевнив, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну після запуску "Північного потоку-2".

Крім того, за його словами, РФ готова продовжити транзитний договір, якщо буде врегульовано спір в Стокгольмському арбітражі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!