У тіні працює 22% зайнятого населення

У Тіньовому секторі економіки працює 3,5 млн осіб — це 22%зайнятого населення. Про це заявив в. о. голови Державної службизайнятості Валерій Ярошенко, говориться у повідомленні з посиланнямна ДСЗ.

У тіні працює 22% зайнятого населення

“За даними Держстату у неформальному секторі зайнято 3,5 млн осіб — це 22% зайнятого населення. Але реально ці цифри можуть бути більшими”, — зауважив Ярошенко.

Одним із негативних факторів на ринку праці він також назвав низький рівень заробітної плати у порівнянні із країнами ЄС, що стимулює проблему трудової міграції.

Водночас, за словами Ярошенка, зростання чисельності зайнятих до 16 млн осіб є вкрай позитивною динамікою, а зниження рівня безробіття до 9,7% за методологією МОП є показником, що характеризує поступовий вихід ринку праці із кризи. Разом із тим, рівень безробіття в Україні все ж є вищим за показники майже по всіх країнах ЄС (середній рівень безробіття в ЄС ‒ 7,4%).

Нагадаємо, як розповів Ярошенко у інтерв'ю , українці їдуть працювати за кордон не лише через вищі зарплати, а й через кращі умови роботи, соціальний пакет зокрема, та безпечніше життя.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!