Україна скоротить витрати на роумінг з державами ЄС

ЄС та шість країн Східного партнерства - Вірменія, Азербайджан,Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна, домовилисяактивізувати співпрацю в цифровій економіці та прийняли дорожнюкарту щодо скорочення витрат на роумінг, усунення загрозикібербезпеки на скоординованій основі та розширення електроннихпослуг для створення більшої кількості робочих місць у цифровійпромисловості. Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.

Україна скоротить витрати на роумінг з державами ЄС

“ЄС буде продовжувати тісно співпрацювати зі своїми східними партнерами у сфері цифрових технологій, на користь громадян у всьому регіоні. Сприяння швидкісному широкосмуговому Інтернету для стимулювання економіки та розширення електронних послуг, створення нових робочих місць у цифровій індустрії, зниження тарифів на роумінг серед східних країн-партнерів та боротьба з кіберзлочинністю та за кібербезпеку є нашими пріоритетними завданнями. Ми зосереджені на досягненні конкретних результатів з чіткою програмою співробітництва до 2020 року”, — заявив Єврокомісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Хан під час 10-го Діалогу Неформального Партнерства, який проходить в Білорусі.

Робочі сесії охоплювали секторне співробітництво в сфері цифрової економіки та іноземних справ.

На першому етапі були визначені три головні цілі:

1. Необхідність прийняття дорожньої карти щодо скорочення роумінгових сборів;

2. Координоване вирішення проблеми загроз кібербезпеки;

3. Використання потенціалу, який цифрові економіка та суспільство приносять зацікавленим сторонам бізнесу та громадянам.

Щодо останнього пункту, заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Жан-Крістоф Белліард та міністри закордонних справ шести східних країн-партнерів висловили чітке бачення майбутнього на основі 20 Результатів на 2020 рік у чотирьох пріоритетних сферах:

1. Посилення економіки;

2. Покращення управління;

3. Посилення зв’язків;

4. Посилення суспільства.

Конкретні цілі включають розширення основної мережі TEN-T для країн-партнерів, підвищення енергоефективності, полегшення кредитування SME у місцевій валюті та підтримка молоді.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!