В Україні заборонили арештовувати гроші для інвестпроектів у комунальній сфері

В Україні набув чинності закон про заборону арештовувати гроші,які надійшли від МФО на реалізацію інвестиційних проектів, нарахунки компаній, що працюють у сферах тепло-, водопостачання таводовідведення. Учора документ опублікували в офіційномупарламентському виданні “Голос України”.

В Україні заборонили арештовувати гроші для інвестпроектів у комунальній сфері

Документ визначає поняття “спеціальні рахунки для кредитних коштів” — рахунки компаній у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, відкриті в національній або іноземній валюті, призначені для накопичення та використання кредитних (позикових) коштів, отриманих від МФО, іноземних державних установ чи відповідно до міжурядових договорів, або коштів, залучених державою або суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення під державні чи місцеві гарантії, виключно для підготовки та виконання інвестиційних програм (заходів) у зазначеній сфері за рахунок таких коштів, а також для надходження коштів для повернення та обслуговування кредиту (позики) відповідно до договорів кредиту (позики).

Кошти на таких спецрахунках заборонено стягувати та арештовувати. При цьому хазяїн спецрахунку контролює цільове використання коштів та відповідає за це.

Нагадаємо, Національний банк зберіг вимогу обов’язкового продажу надходжень валюти у розмірі 50% до 13 грудня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!