Експерт розповів, коли український спирт і алкоголь приваблюватиме інвесторів

Конкурентоспроможність української спиртової галузі на іноземнихринках сьогодні доволі сумнівна. Насамперед це пов’язано ізвисокими цінами на продукт та монополізацією спиртового ринку збоку держави в особі “Укрспирту”. Таку думку у коментарі висловивзнавець з питань алкогольної галузі Ігор Товкач.

Експерт розповів, коли український спирт і алкоголь приваблюватиме інвесторів

Зокрема він наголосив, що міжнародний інвестор охоче зайде на український спиртовий ринок, все-таки лише за умови, що буде вирішена проблема монополізації галузі з боку держави.

“В чинному вигляді український алкогольний ринок не цікавий міжнародним інвесторам. Якщо буде вирішена проблема із контролем і держмонополією на спирт, я думаю, що цей ринок стане привабливим, і сюди зайдуть дуже великі потужні світові лідери на ринку виробництва міцних алкогольних напоїв”, — сказав він.

Товкач зауважив, що український спирт сьогодні дуже дорогий і не витримує світової цінової конкуренції. Водночас спиртові заводи в Україні застарілі.

“І та формула, яка сьогодні пропонується в урядовому законопроекті про приватизацію та демонополізацію галузі, вона теж мало чим може бути цікавою іноземному інвестору. Бо питання високої ціни вітчизняного спирту залишається відкритим. А щоб її зменшити, інвестори навіть згодні влаштовувати у нас власне виробництво”, — додав він.

Нагадаємо, за словами голова Ради директорів компанії-виробника алкогольної продукції Beverage Trading Company Ольги Івушкіної інвестиційний клімат українського алкогольного ринку сьогодні потребує покращення, зокрема, і з погляду податкової політики.

“Кожен інвестор хоче отримувати прибуток від своїх інвестицій, тобто для того, щоб інвестувати, потрібно бути впевненим, що інвестиції будуть повернуті. На жаль, поточна політична та економічна ситуація впевненості не додає, і зрозуміло, що інвестори змушені диференціювати свої ресурси.

Інвестиційний клімат потребує покращення, зокрема з точки зору тієї ж податкової політики, про яку я вже говорила. Разом з тим, при виваженій державній позиції, легальний алкоголь може приносити державі додатково мільярди гривень в бюджет щороку. Ця галузь здатна забезпечити роботою тисячі українців. Більше того, здатна суперничати і на міжнародних ринках. До того ж, український ринок є привабливим і з точки зору наявності якісних виробничих потужностей, які сьогодні у порівнянні з виробничими майданчиками Європи ні в чому не гірші”, — зазначила вона.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!