Китай виступив проти робіт "Роснафта" на шельфі біля берегів В"єтнаму

з посиланням на Reuters.

Китай виступив проти робіт "Роснафта" на шельфі біля берегів В'єтнаму

“Ніяка країна, організація, компанія чи індивідуальне обличчя не мають права без дозволу китайського уряду займатися діяльністю з розвідки або розробки ресурсів в акваторії, контрольованої Китаєм. Ми вимагаємо від відповідних сторін проявити повагу до суверенітету нашої держави”, — заявив офіційний представник відомства Лу Кан на регулярному брифінгу.

Офіційний представник китайського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що подібні питання можуть негативно позначитися на відносинах Пекіна з державами, які порушать згаданий принцип. Він також закликав сторони утриматися від дій, “які можуть позначитися на двосторонніх відносинах, а також на мир і стабільність у регіоні”.

У прес-службі “Роснафти” журналістам ТАРС заявили, що діяльність компанії на шельфі Південно-Китайського моря строго відповідає ліцензійним зобов’язанням, роботи ведуться в територіальних водах В’єтнаму. “Ліцензійні ділянки компанії „Роснафта“ на шельфі Південно-Китайського моря знаходяться в територіальних водах В’єтнаму. Компанія веде свою діяльність на шельфі В’єтнаму в суворій відповідності з ліцензійними зобов’язаннями і дотриманням законодавства щодо надрокористування Республіки В’єтнам”, — сказав представник “Роснафти”. Це ж підтвердив і МЗС В’єтнаму. “В’єтнамські нафтогазові проекти знаходяться на території, повністю підконтрольний державі і відповідно до міжнародного законодавства”, — йдеться в повідомленні відомства, поширеному в четвер.

Раніше агентство Reuters повідомило про те, що в Rosneft Vietnam побоювалася негативної реакції Пекіна на розробку родовища в Південно-Китайському морі. На думку в’єтнамської влади, родовище “Червона орхідея” знаходиться у виключній економічній зоні В’єтнаму, все-таки влада КНР відносить його до зони всередині так званої “дев’ятипунктирної лінії”, якою на китайських картах обведено приблизно 80% акваторії Південно-Китайського моря, яку в Пекіні вважають своєю при тому, що міжнародне суспільство не підтверджує його прав на цю територію. Більш того, в 2016 році домагання Пекіна визнала незаконними Постійна палата третейського суду в Гаазі, але Китай заявив, що не збирається виконувати це рішення.

Це не перша свердловина на спірній акваторії, пробурена за російською участю. Газові родовища Lan Do і Lan Tai на блоці 06.1 були відкриті в середині 1990-х британської BP з партнерами, потім права на них перейшли до російської ТНК-BP, і вона в 2012 році почала видобувати газ на Lan Do. У 2013 році “Роснафта” придбала ТНК-BP, отримавши у в’єтнамському проекті частку в 35% і операторство. У 2016 році, після успішного буріння двох свердловин, “Роснафта” відкрила на блоці третє газове родовище — Phong Lan Dai (“Дика орхідея”). Все це не викликало публічне невдоволення Пекіна.

Останнім іноді Китай пильно стежить за проектами на спірній території, вказує Reuters. За останній рік через тиск Пекіна В’єтнам уже двічі призупиняв в Південно-Китайському морі буріння на великому нафтовому родовищі “Червоний імператор”, яке розробляє іспанська Repsol разом з арабської Mubadala Petroleum і PetroVietnam, повідомляла “Бі-бі-сі”. За даними телерадіокомпанії, учасники цього проекту в результаті можуть втратити 200 млн доларів уже вкладених інвестицій. Repsol підтверджувала припинення проекту в серпні 2017 року.

Нагадаємо, найбільша публічна американська нафтова корпорація Exxon Mobil через антиросійські санкції у поточному році має намір почати процедуру виходу зі спільних проектів з “Роснафта” в сфері пошуків родовищ нафти.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!