Торік українські металурги виробили рекордно низьку кількість сталі впродовж років незалежності

У минулому році українські металурги виробили рекордно низькукількість сталі за роки незалежності. Однією з причин є бракважливих сировинних ресурсів, говориться у повідомленні зпосиланням на "112 Україна".

Торік українські металурги виробили рекордно низьку кількість сталі впродовж років незалежності

Зокрема існує загроза закриття імпорту сірчаної кислоти, що може створити монополію на цей вид сировини.

Міжвідомча комісія з торгівлі повинна прийняти відповідне рішення наприкінці квітня. А ось питання функціонування ринку металобрухту вже зараз вирішується у Верховній Раді.

Зареєстрований законопроект передбачає продовження дії підвищеного мита на експорт.

Як повідомлялося раніше, Україна відчувала гострий недолік металобрухту, для його подолання в Україні було введено мито на вивезення цієї стратегічної сировини за кордон.

Брак металобрухту призводив до недозавантаженості і навіть зупинок українських металургійних підприємств, які працюють на експорт і приносять в країну валютну виручку.

«Коли металургійні заводи на мільярди доларів продають продукцію за кордон, то це не тільки мільйони людей отримують заробітну плату - це означає, що гривня стабільна і ціни не ростуть», заявив Віктор Галасюк, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва.

Проблеми сировини за оцінками металургів, є критичними і мають великий вплив на подальший розвиток галузі і в цілому української економіки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!