Борги українців за іпотеками: ФГВФО затвердив умови реструктуризації

Борги українців за іпотеками: ФГВФО затвердив умови реструктуризації

“ФГВФО затвердив умови реструктуризації заборгованості заіпотечними кредитами фізичних осіб перед банками, що ліквідуються.Документ уже подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиціїУкраїни”, — йдеться у повідомленні.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердив умови реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізичних осіб перед банками, що ліквідуються, передає УНН з посиланням на повідомлення ФГВФО.

Зазначається, що розроблені Фондом умови реструктуризації будуть єдині для всіх банків, що ліквідуються. Скористатися ними зможуть усі українці — клієнти банків, що ліквідуються, які мають заборгованість за іпотеками.

Серед ключових моментів розробленої програми реструктуризації — перегляд черговості погашення кредитної заборгованості.

Так, на період реструктуризації, у першу чергу, відбуватиметься погашення основної суми кредиту, а процентна ставка встановлюється на рівні 0,01% річних, а комісійні винагороди — на рівні 1 грн. Крім того, у разі дострокового погашення заборгованості не застосовуватимуться будь-які штрафні санкції. При цьому, після укладення договору про реструктуризацію, позичальнику необхідно буде сплатити не менш, ніж 10 % від суми кредитної заборгованості (тіло + нараховані проценти + нараховані комісії), розрахованої станом на дату звернення фізичної особи — боржника щодо реструктуризації.

У Фонді очікують, що затвердження умов реструктуризації допоможе підвищити рівень обслуговування іпотечних кредитів.

“Завдяки цьому зростуть і надходження до неплатоспроможних банків. На сьогодні, загальний портфель іпотеки неплатоспроможних банків становить майже 40 тисяч кредитів, загальна заборгованість за якими складає 68 млрд грн”, — додала Світлана Рекрут, благодійник директора-розпорядника Фонду.

У ФГВФО звернули увагу на те, що період реструктуризації, відповідно до вимог закону, не може перевершувати строк ліквідації банку. Після завершення цього періоду — усі істотні умови, у тому числі черговість погашення кредитної заборгованості та відсоткові ставки за користування кредитом, встановлюються відповідно до умов кредитного договору, що діяв до проведення реструктуризації.

Директор департаменту управління активами Фонду Ольга Білай, наголосила, що Фонд може діяти лише у межах чинного законодавства.

“Переглядати валюту кредиту, курс, „прощати“ частину боргу або ж пропонувати реструктуризацію понад термін ліквідації банку — Фонд не може. Усі неповернуті кредити, які є основними активами банків, рано чи пізно будуть виставлені на продаж. Утім, обслуговування за графіком дає позичальнику численні переваги: права вимоги за їх кредитами будуть продаватися в останню чергу, та найголовніше — у придбанні таких кредитів передусім будуть зацікавлені діючі банки. До того ж, обслуговування кредитів за графіком виключає підстави для звернення стягнення на передане у заставу банка майно”, — сказала Білай.

Умови реструктуризації почнуть діяти після офіційного опублікування за результатами державної реєстрації рішення у Мінюстиці.

Нагадаємо, велика частина охочих придбати житло, скориставшись іпотечним кредитом, беруть кредит на невелику суму, якої не вистачає.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!