Автори в Україні отримують у сотні разів менше роялті

Автори в Україні отримують у сотні разів менше роялті, ніж у США та ЄС

Організації колективного управління в Україні у 2016 роцізібрали лише 2,7 млн євро роялті, що у 310 разів менше, ніж уВеликій Британії і майже у 652 рази менше, аніж у США. Про цеповідомив захисник міністра економічного розвитку та торгівліМихайло Тітарчук, говориться у повідомленні з посиланням напрес-службу Мінекономрозвитку.

“В Україні організації колективного управління (ОКУ), які є розпорядниками об’єктів авторського права, за 2016 рік зібрали лише 2,7 млн євро роялті, що у 310 разів менше, ніж у Великій Британії і майже у 652 рази менше, аніж у США. ОКУ працюють неефективно і не прозоро”, — зазначив Тітарчук.

Як наголосив він, захист інтелектуальної власності — механізм для стимулювання розвитку економіки та залучення інвестицій.

“Якщо ми обрали утворений шлях розвитку нашої держави, то маємо розуміти, що, для поштовху вперед всіх сфер економіки, за товари та сервіси потрібно платити. В свою чергу і автори мають право отримувати кошти за свою роботу. У 2016 році ми затвердили комплексну стратегію реформування сфери інтелектуальної власності. Тепер головне — правильно імплементувати всі механізми, щоб кожен зміг відчути якісні зміни”, — підкреслив благодійник голови Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, США дали Україні 120 днів на посилення захисту прав інтелектуальної власності.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!