З початку року свині подорожчали на третину

З початку року свині подорожчали на третину

Вартість свинини 2 категорії склала 39 грн/кг, що на 39% вище, ніж на початку поточного року.

Середні закупівельні ціни у травні на свинину живою вагою м’ясних порід складали 41 грн/кг, що на 28% вище, ніж на початку року. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, передає УНН.

За оцінками експертів, до подорожчання свинини призвели декілька факторів, зокрема, і епідемія АЧС, яка активно шириться Україною другий рік поспіль.

“Передумовами для росту цін стала відміна спецрежиму ПДВ, який надавав підтримку виробникам тваринницької продукції, а також підняття мінімальної заробітної плати вдвічі. Також, до скорочення поголів’я призвела ситуація з африканською чумою свиней (АЧС). Так станом на 1 травня поточного року поголів’я свиней скоротилось на 7,3% (до 7,1 млн голів) порівняно із аналогічною датою минулого року,” — додали в клубі.

Нагадаємо, днями нові спалахи АЧС були зафіксовані в Полтавській та Черкаській областях.

Додамо, що згідно положень нової Інструкції щодо боротьби з АЧС, вилучене із зони спалаху АЧС здорове поголів’я свиней дозволили переробляти. Раніше такої можливості не було. Нова норма запрацювала лише у квітні поточного року.

Разом з тим, оновлена інструкція поки що не гарантує збереження всього здорового поголів’я свиней, що опинилося на відстані до 3 км від спалаху африканської чуми, а тому потребує подальшого вдосконалення.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!