Трирівневу модель пенсійної системи запроваджуватимуть поетапно - Рева

Уряд планує поетапне запровадження трирівневої моделі пенсійного забезпечення: солідарного, обов’язкового накопичувального та добровільного накопичувального.

Про це сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Ми передбачаємо поетапне запровадження класичної моделі пенсійної системи, яка складається з трьох рівнів: солідарного, обов’язкового накопичувального та добровільного накопичувального. Але, за будь яких обставин, принаймні 75% пенсії мають складати надходження від солідарного рівня пенсійного забезпечення», — сказав Рева.

За словами міністра, на сьогодні актуальним етапом пенсійної реформи є саме стабілізація солідарної системи, тобто усунення дефіциту Пенсійного фонду, що є головною передумовою для впровадження наступних етапів реформи пенсійного забезпечення, а саме - накопичувальних рівнів пенсійної системи.

Він наголосив, що для цього в Україні є і відповідні ресурси, і розроблена відповідна концепція, яка передбачає перехід від популістичної зрівнялівки до справедливої мотивації громадян чесною працею заробляти власне достойне пенсійне забезпечення.

«Популістичний підхід деяких попередніх керівників призвів до тої ситуації, у якій держава опинилася сьогодні, — зрівнялівка у розмірах пенсійного забезпечення тих, хто чесно працював все життя, та тих, хто не пропрацював жодного дня, призвела до демотивації людей сплачувати внески у Пенсійний фонд, і, в результаті, до його дефіциту в розмірі понад 140 мільярдів гривень. Тому сьогодні у нас один працюючий утримує одного пенсіонера, — це найгірший показник в Європі — на 12 мільйонів пенсіонерів приходяться 12 мільйонів працюючих громадян, які сплачують внески. При цьому у нас є величезний масив людей, які працюють і не сплачують внески, а такого взагалі у жодній країні Європи немає! Всього ж в Україні 26 мільйонів працездатного населення, — тобто у нас є величезний запас для залучення платників внесків до Пенсійного фонду», - наголосив Рева.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!