СОТ вперше винесла рішення проти Росії в тарифній суперечці з ЄС

СОТ, РФ, ЄС

Колегія арбітрів Світової організації торгівлі (СОТ) винесла рішення на користь Європейського союзу в суперечці щодо ввізних мит, які Росія наклала на деякі сільськогосподарські та промислові товари. Рішення, яке було оприлюднене на сайті СОТ у пʼятницю, 12 серпня, стало першим такого роду рішенням щодо Росії з часів приєднання країни до організації в 2012 році.

Арбітри СОТ встановили, що російські імпортні мита на деякі сільськогосподарські та промислові товари суперечать правилам організації. Це стало першим рішенням проти РФ з часу її приєднання до СОТ.

"Відповідно до процедури врегулювання суперечок, запущеної ЄС у жовтні 2014 року, колегія СОТ повністю погодилася, що російські мита на папір, холодильники і пальмову олію несумісні з її зобовʼязаннями у СОТ ",— йдеться у заяві Єврокомісії, яку цитує агенція dpa. Група арбітрів СОТ дійшла висновку, що 11 з 12 рішень Росії, які оспорював ЄС, не є сумісними із зобовʼязаннями Москви не піднімати тарифи вище, ніж ті, які були викладені у її зобовʼязаннях як члена СОТ. Пʼять з цих рішень були змінені з моменту початку процедури розгляду суперечки.

Як повідомляється, спірні мита були в основному впроваджені в момент посилення напруженості країн Заходу та Росії з приводу ролі останньої в подіях в Україні.

Поділитись

Євросоюз поскаржився в СОТ на Росію

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/195GI

Євросоюз поскаржився в СОТ на Росію

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!