Процес затвердження нових ліцензійних умов провадження освітньоїдіяльності закладів вищої освіти вийшов на фінішну пряму. Про цепід час засідання членів Координаційної ради проректорів знауково-педагогічної роботи розповів благодійник міністра освіти інауки Юрій Рашкевич.

Міністерство освіти працює над концепцією реформуванняпрофесійної освіти, яка знайде своє відображення, зокрема, в новомузаконі «Про професійну освіту». Про це сказала міністр ЛіліяГриневич під час участі у семінарі «Майбутнє ПОН в Україні: нашляху до концепції ПОН».

Викладачам закладів вищої освіти, які здійснюють підготовкумолодших спеціалістів надані методичні рекомендації з підготовкистудентів до ЗНО з української мови.

Та обставина, що керівництво МОН говорить про необхідністьвнесення суттєвих змін до Закону, говорить про усвідомленняпроблеми імплементації чинного Закону. Дивна річ, ще навіть неімплементований Закон, який ухвалений менше як чотири роки тому,визнається керівниками міністерства застарілим. Проблема полягає,звісно, далеко не лише в самому Законі. Навіть далекий віддосконалості Закон можна було імплементувати по-різному. Значноюмірою, саме підходи та практика імплементації чинного Законупродемонстрували зі всією очевидністю не лише недоліки чинногоЗакону, а й певну неготовність йти на радикальні зміни у сферівищої освіти.

Готуючись вступати до закордонного вищого навчального закладунеобхідно відштовхуватися від бажаного напрямку навчання,фінансових можливостей, а також від термінів проходження кожногоетапу на шляху до зарахування.

Кабінет Міністрів додав ще шість професій до переліку професійзагальнодержавного значення, підготовка за якими відтепервідбуватиметься за кошти держбюджету. Відповідне рішення ухваленона засіданні уряду.

Київська міська рада передала Британській королеві Єлизаветі ІІземельну ділянку площею 0,1622 га на вул. Костельній, 13-а вШевченківському районі Києва в оренду на 49 років.

Міністерством освіти розроблені і запропоновані до громадськогообговорення нові критерії конкурсного відбору виконавців державногозамовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти, якізнаходяться у сфері управління відомства.

Фонд Віктора Пінчука розпочав 9-й конкурсний добір учасниківосвітньої програми «Всесвітні студії», яка з 2009 року надаєможливість талановитим молодим українським студентам тапрофесіоналам отримати гранти на навчання за магістерськимипрограмами в 200 кращих університетах світу.

У Міністерстві охорони здоров'я ухвалено рішення провідсторонення від виконання обов’язків ректора Національногомедичного університету Катерини Амосової. Про це у своєму Facebookповідомила в.о. міністра Уляна Супрун.