Інтерв'ю з Георгієм Делієвим під час премʼєри вистави «Орфей і Еврідіка» у Києві

Інтерв'ю з Георгієм Делієвим під час премʼєри вистави «Орфей і Еврідіка» у КиєвіІнтервʼю з Георгієм Делієвим (театр «Маски-шоу») під час премʼєри вистави «Орфей і Еврідіка» у Києві 14 травня 2014 року.

Георгій Делієв — український актор, режисер, шоу-мен, Народний артист України.

Time-UA: Георгій, сьогодні в Києві театр «Маски-шоу» представляє виставу за п'єсою Бориса Барського «Орфей і Еврідіка». Розкажи про що ця п'єса.

Георгій Делієв: «Орфей і Еврідіка» — п'єса, яка була написана Борисом. Вона була розкладена на багато персонажів. А інших трьох акторів, які грали підземний світ, їх перетворити на групу підтанцьовки, яка буде, як у театрі, прикрашати дію. Тобто це виходить такий хід, як театр у театрі. І театр, і закулісся, і подвійне-потрійне життя. Як наше життя реальне: ми ж граємо, змінюємо маски, лики. На свої обличчя ми надягаємо лики інших людей, і там намагаємося кимось бути. Ось це, напевно, основна філософська теза цієї вистави. Вона, до речі, додає гумор.

— Сьогодні в Україні відбуваються трагічні події. Ваш театр знаходиться в Одесі, де 2 травня сталась трагедія в Будинку профспілок. Всі ваші п'єси гумористичні, як вам вдається дарувати людям усмішку і радість у даній ситуації?

— Ми, артисти, як дзеркало. Але трошки викривлене, гротескне. І глядачі бачать себе, навколишню ситуацію, і таким чином звільняються від цих недоліків, дурних, надуманих прихильностей. Як сказав великий класик Григорій Горін: «Найбільші дурниці людина робить з серйозним виразом обличчя». Це правда, абсолютна правда.

— Що змінилося в театрі «Маски-шоу» після 2 травня?

— Що відбувається сьогодні в нашому театрі? Я не знаю, як в інших театрах. Глядачів стало менше приходити. Але ті люди, які приходять до нас у театр з такою радістю, з такою самовіддачею... Вони віддають нам набагато більше у відповідь, ніж це робив абсолютно повний зал. Навіть якщо сидить півзалу, третина залу, але видно, що глядачі настільки потребують цієї радості, іронії, оскільки гумор рятує від воєн і від проблем. Тому, що таке гумор? Це самоіронія. Ось людина сидить у залі, вона сміється над персонажами: «Якісь дурні!» — дурниками вбираємося, бігаємо, валяємо дурня. І причому це дуже впізнається, тобто, щоб це було смішно, потрібно бути впізнаваним.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!